Liga Escocia
Mar 23 Ene
Partick Thistle
20:45
Celtic
Mié 24 Ene
Dundee
20:45
Hibernian FC
Hamilton
20:45
Heart Midlothian
Kilmarnock
20:45
St. Johnstone
Motherwell
20:45
Ross County FC
Rangers FC
20:45
Aberdeen
Team / Puntos
1 Celtic CEL 51
2 Aberdeen ABE 43
3 Rangers FC GLA 40
4 Hibernian FC HIB 35
5 Heart of Midlothian HOM 30
6 Kilmarnock KIL 26
 
7 St. Johnstone STJ 26
8 Motherwell MHE 24
9 Hamilton Academical HAM 23
10 Dundee DUN 22
11 Partick Thistle FC PAR 20
12 Ross County FC ROS 17
Championship Escocia
Sab 13 Ene
Brechin City
0-2
Livingston FC
Dunfermline
0-0
Dundee United
Greenock Morton
0-1
Falkirk
Dumbarton
0-2
St. Mirren
Inverness CT
3-1
Queen South
Team / Puntos
1 St. Mirren STM 48
2 Dundee United DUN 40
3 Dunfermline Athletic FC DUN 33
4 Livingston FC LIV 33
5 Queen of the South QOS 30
 
6 Inverness CT ICT 30
7 Greenock Morton FC GRE 28
8 Dumbarton DUM 20
9 Falkirk FAL 20
10 Brechin City BRE 4
League One Escocia
Sab 13 Ene
East Fife
2-1
Alloa Athletic
Arbroath
2-1
Queen's Park FC
Stranraer
3-2
Airdrieonians
Raith Rovers FC
1-1
Ayr United
Forfar Athletic
4-2
Albion Rovers
Team / Puntos
1 Raith Rovers FC RAI 47
2 Ayr United THE 45
3 Arbroath ARB 33
4 Alloa Athletic ALL 31
5 Stranraer STR 30
 
6 East Fife EAS 27
7 Airdrieonians AIR 25
8 Albion Rovers THE 22
9 Queen's Park FC THE 18
10 Forfar Athletic FOR 18
League Two Escocia
Sab 13 Ene
Edinburgh City
0-2
Montrose
Berwick Rangers
0-2
Annan Athletic
Peterhead
4-3
Stirling Albion
Elgin City
1-0
Cowdenbeath
Clyde
0-3
Stenhousemuir
Team / Puntos
1 Montrose THE 44
2 Peterhead THE 43
3 Stenhousemuir STE 35
4 Annan Athletic BLA 31
5 Stirling Albion STI 30
 
6 Elgin City THE 30
7 Berwick Rangers THE 21
8 Edinburgh City EDI 15
9 Clyde THE 14
10 Cowdenbeath CWB 9
Liga Lowland Escocia
Sab 06 Ene
Spartans
16:00
Civil Service Str.
Dom 07 Ene
East Stirlingshire
4-2
Stirling
Sab 13 Ene
Civil Service Str.
0-2
Whitehill Welfare
Vale of Leithen
5-1
Gala Fairydean Ro.
BSC Glasgow
0-0
Spartans
East Kilbride
4-0
Gretna 2008
Edinburgh
1-2
East Stirlingshire
Edusport Academy
1-1
Dalbeattie Star
Team / Puntos
1 East Kilbride EAS 47
2 BSC Glasgow BSC 43
3 Spartans SPA 41
4 East Stirlingshire THE 40
5 Cumbernauld Colts CUM 33
6 Selkirk SEL 30
7 Stirling University STI 29
8 Gretna 2008 GRE 27
 
9 Edusport Academy EDA 25
10 Whitehill Welfare WHI 25
11 AFC Edinburgh University AFC 22
12 Gala Fairydean Rovers GAL 21
13 Civil Service Strollers CIV 20
14 Vale of Leithen VAL 16
15 Dalbeattie Star DAL 14
16 Hawick Royal Albert HAW 1
Liga Escocia Sub 20
Lun 29 Ene
Aberdeen Sub 20
-
Motherwell Sub 20
Celtic Sub 20
-
St. Mirren Sub 20
Dundee United
-
Kilmarnock Sub 20
Hamilton
-
Hearts Sub 20
Partick Thistle
19:00
Johnstone
Mar 30 Ene
Hibernian Sub 20
15:00
Ross County
Falkirk Sub 20
20:00
Dundee Sub 20
Team / Puntos
1 Hibernian Sub 20 HIB 31
2 Aberdeen Sub 20 ABE 29
3 Dundee Sub 20 DUN 25
4 Hearts Sub 20 HOM 22
5 Motherwell Sub 20 MOT 21
6 Hamilton Academical Sub 20 HAC 20
7 Ross County Sub 20 RCO 20
 
8 Partick Thistle Sub 20 PAT 19
9 Celtic Sub 20 CEL 16
10 St. Johnstone Sub 20 STJ 15
11 Falkirk Sub 20 FAL 14
12 St. Mirren Sub 20 STM 13
13 Kilmarnock Sub 20 KIL 10
14 Dundee United Sub 20 DUU 7
Grupo 1
Dom 29 Oct
Clyde Sub 20
2-0
Queen's Park
Lun 29 Ene
Greenock Morton
20:45
Albion Rovers
Mar 30 Ene
Ayr United Sub 20
20:45
Airdrieonians
East Kilbride
21:00
Queen South
Team / Puntos
1 Airdrieonians Sub 20 AIR 34
2 Stranraer Sub 20 STU 30
3 Queen's Park Sub 20 QPA 26
4 Ayr United Sub 20 AYR 20
5 Queen of the South Sub 20 QSO 20
 
6 Greenock Morton Sub 20 GRE 19
7 East Kilbride Sub 20 KIL 19
8 Clyde Sub 20 CLY 9
9 Albion Rovers Sub 20 ALB 1
Copa del Rey »
Mié 17 Ene
21:00
Espanyol
21:00
Barcelona
Mié 17 Ene
19:00
Atlético
19:00
Sevilla
Mié 17 Ene
19:00
Valencia
19:00
Alavés
Ligue 1 »
Mié 17 Ene
19:00
Amiens SC
19:00
Montpellier
Mié 17 Ene
19:00
Angers SCO
19:00
Troyes
Mié 17 Ene
19:00
Guingamp
19:00
Olympique Lyonnais
Mié 17 Ene
19:00
Lille
19:00
Rennes
Mié 17 Ene
19:00
Metz
19:00
Saint Etienne
Mié 17 Ene
21:00
PSG
21:00
Dijon FCO
Mié 17 Ene
19:00
Toulouse
19:00
Nantes
Copa México - Clausura Grupo 1 »
Mié 17 Ene
02:00 En juego 14'
Cafetaleros
0 - 0
León
Copa México - Clausura Grupo 2 »
Mié 17 Ene
04:00
Cruz Azul
04:00
Puebla
Copa México - Clausura Grupo 4 »
Mié 17 Ene
02:00 En juego 12'
Mineros Zacatecas
0 - 1
Santos Laguna
Copa México - Clausura Grupo 6 »
Mié 17 Ene
02:00 En juego 14'
Necaxa
0 - 0
Zacatepec
Copa México - Clausura Grupo 7 »
Mié 17 Ene
04:00
Veracruz
04:00
Tampico Madero
Copa México - Clausura Grupo 8 »
Mié 17 Ene
04:06
Pachuca
04:06
Atl. San Luis
Partidos Amistosos »
Mié 17 Ene
14:00
Brøndby IF
14:00
Fremad Amager
Mié 17 Ene
16:00
Darmstadt 98
16:00
Greuther Fürth
Mié 17 Ene
16:00
AGF Aarhus
16:00
Brabrand
Mié 17 Ene
17:30
Union Berlin
17:30
Ingolstadt 04
Mié 17 Ene
18:00
Rosenborg BK
18:00
Kolstad
Mié 17 Ene
18:00
FC St. Pauli
18:00
Bochum
Mié 17 Ene
18:30
Kaiserslautern
18:30
Midtjylland
Mié 17 Ene
15:00
FK Qabala
15:00
Zurich
Mié 17 Ene
15:00
Grasshopper
15:00
Rheindorf Altach
Mié 17 Ene
11:00
Vysocina Jihlava
11:00
České Budějovice
Mié 17 Ene
11:00
Ústí nad Labem
11:00
Teplice
Mié 17 Ene
11:00
Karviná
11:00
Třinec
Mié 17 Ene
14:00
Nürnberg
14:00
Dukla Praha
Mié 17 Ene
14:00
Unterhaching
14:00
Bayern München II
Mié 17 Ene
19:30
CD Castellón
19:30
CFR Cluj
Mié 17 Ene
15:00
Basel
15:00
Viktoria Plzeň
Mié 17 Ene
15:00
Salzburg
15:00
Young Boys
Mié 17 Ene
15:00
Valerenga IF Oslo
15:00
Yanbian
Mié 17 Ene
15:00
Pescara
15:00
FC Lugano
Mié 17 Ene
14:00
Liptovsky Mikulas
14:00
Tatran Prešov
Mié 17 Ene
16:00
Botosani
16:00
Ludogorets
Mié 17 Ene
16:00
Sparta Praha
16:00
Tianjin Quanjian
FA Cup »
Copa Turca »
Mié 17 Ene
18:30
Osmanlıspor
18:30
Beşiktaş
Mié 17 Ene
12:30
Akhisar
12:30
Boluspor
Mié 17 Ene
16:00
İstanbul
16:00
Giresunspor
Paulista A1 »
Mié 17 Ene
22:30
São Bento
22:30
São Paulo
Mié 17 Ene
22:30
Linense CA
22:30
Santos FC
Mié 17 Ene
22:30
Ituano
22:30
São Caetano
Mié 17 Ene
22:30
Novorizontino
22:30
Mirassol
Mié 17 Ene
20:00
RB Brasil
20:00
Ferroviária
Copa Lega Pro »
Mié 17 Ene
18:30
Pontedera
18:30
Prato
Liga Sudafricana »
Campeonato Africano de Naciones Grupo 1 »
Mié 17 Ene
17:30
Marruecos
17:30
Guinea
Mié 17 Ene
20:30
Sudán
20:30
Mauritania
Segunda Grecia »
Mié 17 Ene
16:00
OFI
16:00
Doxa Dramas
Serie D Grupo 1 »
Mié 17 Ene
14:30
Arconatese
14:30
Como
Mié 17 Ene
14:30
Borgaro
14:30
Inveruno
Mié 17 Ene
14:30
Borgosesia Calcio
14:30
Olginatese
Mié 17 Ene
14:30
Chieri
14:30
ASD OltrepòVoghera
Mié 17 Ene
14:30
Derthona
14:30
AC Pro Sesto
Mié 17 Ene
14:30
Caronnese
14:30
Varesina
Mié 17 Ene
14:30
Castellazzo
14:30
Gozzano
Mié 17 Ene
14:30
Pavia
14:30
Folgore Caratese
Mié 17 Ene
14:30
Varese
14:30
Casale
Mié 17 Ene
14:30
Seregno
14:30
ASD Bra
Serie D Grupo 2 »
Mié 17 Ene
14:30
Bustese Roncalli
14:30
Scanzorosciate
Mié 17 Ene
14:30
Polisportiva
14:30
Virtus Bergamo
Mié 17 Ene
14:30
Darfo Boario
14:30
Pontisola
Mié 17 Ene
14:30
Calcio Lecco 1912
14:30
Dro Calcio
Mié 17 Ene
14:30
Levico Terme
14:30
Caravaggio
Mié 17 Ene
14:30
Pergolettese
14:30
Ciserano
Mié 17 Ene
14:30
Rezzato
14:30
Crema 1908
Mié 17 Ene
14:30
Romanese
14:30
Pro Patria
Mié 17 Ene
14:30
Trento Calcio 1921
14:30
Lumezzane
Serie D Grupo 4 »
Mié 17 Ene
14:30
Castelvetro
14:30
Rimini
Mié 17 Ene
14:30
Forli
14:30
Sansepolcro Calcio
Mié 17 Ene
14:30
Lentigione
14:30
Imolese
Mié 17 Ene
14:30
Pianese
14:30
Fiorenzuola
Mié 17 Ene
14:30
Sammaurese
14:30
Romagna Centro
Mié 17 Ene
14:30
Sangiovannese
14:30
Sporting Trestina
Mié 17 Ene
14:30
Sasso Marconi
14:30
Correggese
Mié 17 Ene
14:30
Tuttocuoio
14:30
VF Colligiana
Mié 17 Ene
14:30
Vigor Carpaneto
14:30
Mezzolara
Mié 17 Ene
14:30
Villabiagio
14:30
Montevarchi Calcio
Ligue CFA Grupo 3 »
Mié 17 Ene
15:00
Reims II
15:00
Lille II
Primera Costa Rica - Verano »
Mié 17 Ene
22:00
Limón
22:00
UCR
Tercera División Grupo 9 »
Mié 17 Ene
20:00
Antequera
20:00
El Palo
Mié 17 Ene
20:00
Real Jaén
20:00
Melistar
Mié 17 Ene
20:00
Loja
20:00
Maracena
Mié 17 Ene
16:30
At. Malagueño
16:30
Atarfe Industrial
Mié 17 Ene
20:00
Linares Deportivo
20:00
Huétor Vega
Mié 17 Ene
20:00
Vélez CF
20:00
Torredonjimeno
Mié 17 Ene
21:00
Guadix
21:00
UD San Pedro
Mié 17 Ene
20:00
Motril
20:00
Almería B
Mié 17 Ene
20:00
CD Rincón
20:00
Mancha Real
Mié 17 Ene
20:00
CD Huétor Tájar
20:00
CD Villacarrillo
Mié 17 Ene
18:30
Martos CD
18:30
J. Torremolinos
India Super League »
Mié 17 Ene
15:30
Jamshedpur
15:30
Kerala Blasters
Tercera Grecia Grupo 2 »
Mié 17 Ene
14:00
Palaiochori Fc
14:00
Kardias
Mié 17 Ene
14:00
AE Karitsa
14:00
Edessaikos
Mié 17 Ene
14:00
Makedonikos
14:00
Kilkisiakos

Follow BeSoccer on Facebook