Liga Portuguesa
Vie 16 Feb
Feirense
1-3
Portimonense
Sab 17 Feb
Desportivo Aves
0-0
Marítimo
Benfica
4-0
Boavista
Estoril
0-2
Belenenses
Dom 18 Feb
Moreirense
0-1
Chaves
Vitória Setúbal
1-0
Paços Ferreira
Porto
5-0
Rio Ave
Vitória
0-5
Sporting Braga
Lun 19 Feb
Tondela
1-2
Sporting CP
Equipo / Puntos
1 Porto FCP 58
2 Benfica SLB 56
3 Sporting CP SCP 56
4 Sporting Braga SPB 49
5 Rio Ave RIO 36
6 Chaves CHA 33
7 Marítimo MAR 30
8 Boavista BOA 30
9 Vitória Guimarães VIT 29
 
10 Portimonense POR 27
11 Tondela TON 25
12 Belenenses BEL 24
13 Desportivo Aves AVE 21
14 Vitória Setúbal VST 21
15 Paços de Ferreira PAÇ 21
16 Estoril EST 21
17 Feirense FEI 20
18 Moreirense MOR 19
Segunda Liga
Sab 17 Feb
Gil Vicente
0-0
Sporting CP II
Sporting Braga II
1-3
Arouca
Académica
1-2
Vitória
Dom 18 Feb
Real SC
5-1
Benfica II
Porto II
1-2
UD Oliveirense
Varzim
2-0
Famalicão
Academico Viseu
3-3
Nacional
União Madeira
0-1
CD Santa Clara
SP. Covilhã
0-2
Leixões
Cova Piedade
1-3
Penafiel
Equipo / Puntos
1 Porto II POR 44
2 Académica ACA 43
3 Arouca ARO 43
4 CD Santa Clara SAN 42
5 Academico Viseu ACV 40
6 Leixões LEX 40
7 Penafiel PEN 40
8 Nacional NAC 37
9 SP. Covilhã SPC 35
10 Vitória Guimarães B VGM 35
 
11 Benfica II BEN 34
12 Famalicão FAM 33
13 Varzim VAR 31
14 Cova Piedade COV 31
15 Sporting CP II SCP 30
16 UD Oliveirense OLI 29
17 União Madeira UNM 27
18 Gil Vicente GFC 24
19 Sporting Braga II BRA 23
20 Real SC REA 20
Grupo 1
Dom 18 Feb
Atlético Arcos
2-2
Montalegre
Minas de Argozelo
2-5
Câmara de Lobos
Braganca
4-0
Torcatense
AD Oliveirense
1-0
Fafe
Pedras Salgadas
0-2
Vizela
Vilaverdense
1-0
Mirandela
Sao Martinho
0-0
Arões
Merelinense
9-2
Mondinense
Equipo / Puntos
1 Vizela VIZ 51
2 Fafe FAF 44
3 Vilaverdense VIL 42
4 Merelinense MER 34
5 Mirandela MIR 34
6 Sao Martinho SMA 33
7 AD Oliveirense ADO 30
8 Pedras Salgadas PED 30
 
9 Torcatense TOR 30
10 Montalegre MON 29
11 Câmara de Lobos CAM 24
12 Braganca BRA 22
13 Arões ARO 20
14 Atlético Arcos ATA 17
15 Mondinense MON 15
16 Minas de Argozelo MIN 7
Grupo 2
Dom 18 Feb
Cesarense
1-1
SC Freamunde
Felgueiras 1932
1-1
Sousense
Cinfães
3-1
Gondomar
Aliança Gandra
0-2
Pedras Rubras
Espinho
1-2
Amarante
Coimbrões
0-0
Sanjoanense
Canelas 2010
0-0
SC Salgueiros
Camacha
1-0
Trofense
Equipo / Puntos
1 Cinfães CIN 40
2 Espinho ESP 38
3 Felgueiras 1932 FEL 38
4 Gondomar GON 35
5 Amarante AMA 35
6 Cesarense CES 32
7 Coimbrões COI 31
8 Pedras Rubras PED 30
 
9 Camacha CAM 28
10 Sanjoanense SAN 26
11 Trofense TRO 26
12 Canelas 2010 CAN 24
13 SC Freamunde SCF 23
14 SC Salgueiros SAL 19
15 Aliança Gandra GAN 18
16 Sousense SOU 15
Grupo 4
Dom 18 Feb
Caldas
2-2
Mafra
Torreense
6-2
Lusitania FC
1º Dezembro
1-0
Eléctrico
Vilafranquense
1-1
Fatima
Loures
4-1
SC Guadalupe
Alcanenense
1-2
Sintrense
Pêro Pinheiro
1-0
Coruchense
Praiense
2-1
Sacavenense
Equipo / Puntos
1 Mafra MAF 47
2 Vilafranquense VIL 44
3 Praiense PRA 39
4 Torreense TOR 36
5 Loures LOU 32
6 1º Dezembro 1DE 30
7 Caldas CAL 30
8 Sacavenense SAC 29
 
9 Fatima FAT 27
10 Sintrense SIN 27
11 Pêro Pinheiro PER 27
12 Coruchense COR 24
13 Alcanenense ALC 22
14 Eléctrico ELE 16
15 Lusitania FC LUS 15
16 SC Guadalupe SCG 12
Grupo 5
Dom 18 Feb
Moncarapa
1-2
Louletano
Moura
2-1
Operário
Pinhalnovense
1-1
Almancilense
Casa Pia
3-4
Olímpico Mo…
Olhanense
1-1
Oriental Lisboa
Lusitano VRSA
1-1
FC Castrense
Estrela Vendas No.
0-1
Armacenenses
Ideal
0-2
Farense
Equipo / Puntos
1 Farense FAR 56
2 Olhanense OLH 45
3 Casa Pia CAS 43
4 Pinhalnovense PIN 41
5 Oriental Lisboa ORI 39
6 Armacenenses ARM 33
7 Olímpico do Mo… OLI 26
8 Louletano LOU 25
 
9 Moura MOU 23
10 FC Castrense FCC 22
11 Almancilense ALM 22
12 Ideal IDE 20
13 Operário OPE 17
14 Lusitano VRSA LUS 17
15 Moncarapa MON 17
16 Estrela Vendas Novas EVN 15
Champions League »
Mar 20 Feb
20:45
Chelsea
20:45
Barcelona
Mar 20 Feb
20:45
Bayern München
20:45
Beşiktaş
Ligue 1 »
Mar 20 Feb
18:30
Troyes
18:30
Dijon FCO
Primera División Argentina »
Mar 20 Feb
01:15 finalizado
Colón
1 - 0
Gimnasia La Plata INFO
Uefa Youth League »
Championship »
Conmebol Sudamericana »
Mar 20 Feb
23:15
Sport Rosario
23:15
Cerro CA
Partidos Amistosos »
Mar 20 Feb
15:00
Arsenal Tula
15:00
Kairat Almaty
Mar 20 Feb
16:00
Kristiansund BK
16:00
FK Krasnodar
Mar 20 Feb
15:00
Tosno
15:00
Avangard Kursk
Paulista A1 »
Mar 20 Feb
00:00 finalizado
RB Brasil
1 - 1
Corinthians INFO
Mar 20 Feb
00:00 finalizado
Linense CA
2 - 3
Novorizontino INFO
League One »
Mar 20 Feb
20:45
Fleetwood Town
20:45
Portsmouth
Mar 20 Feb
20:45
Shrewsbury Town
20:45
Gillingham
Copa Confederación de la CAF »
Mar 20 Feb
14:00
Gendarmerie
14:00
Simba SC
Mar 20 Feb
14:00
Green Buffaloes
14:00
Al-Masry
Mar 20 Feb
15:30
CS La Mancha
15:30
Tanda
Mar 20 Feb
16:00
Deportivo Niefang
16:00
New Star
Mar 20 Feb
12:15
ASPL 2000
12:15
Ngazi Club
Mar 20 Feb
14:30
Anse Reunion
14:30
APR FC
Mar 20 Feb
18:30
Cape Town City FC
18:30
Young Buffaloes
Mar 20 Feb
13:30
Masters Security
13:30
Petro de Luanda
Mar 20 Feb
17:30
Hafia FC
17:30
Energie
Mar 20 Feb
17:00
CR Belouizdad
17:00
Onze Créateurs
Mar 20 Feb
00:00 Aplazado
ELWA United
00:00
Djoliba AC
Primera B Nacional »
Mar 20 Feb
01:05 finalizado
Aldosivi
1 - 0
Atlético Mitre SdE INFO
League Two »
Mar 20 Feb
21:00
Barnet
21:00
Carlisle United
Mar 20 Feb
20:45
Crewe Alexandra
20:45
Exeter City
Mar 20 Feb
20:45
Cambridge United
20:45
Notts County
Liga Sudafricana »
Primera B Colombia »
Mar 20 Feb
00:00 finalizado
Deportivo Pereira
2 - 1
Real Santander INFO
Mar 20 Feb
02:00 finalizado
Barranquilla
1 - 1
Cúcuta Deportivo INFO
Championship Escocia »
1. Lig »
Mar 20 Feb
17:00
Gaziantepspor
17:00
Altinordu
Mar 20 Feb
14:00
Rizespor
14:00
Balikesirspor
Mar 20 Feb
14:00
Samsunspor
14:00
Ankaragucu
Segunda Grecia »
Mar 20 Feb
14:30
Kissamikos
14:30
Kallithea
Copa Hungría »
Mar 20 Feb
17:00
Debreceni VSC
17:00
Dorogi FC
Mar 20 Feb
18:00
Diósgyőr VTK
18:00
Samsung Vác FC
Mar 20 Feb
14:00
Nagykanizsai
14:00
Békéscsaba
Mar 20 Feb
18:00
Újpest FC
18:00
Paksi SE
Mar 20 Feb
16:00
Zalaegerszegi TE
16:00
Puskás Akadémia
Conference National »
Mar 20 Feb
20:45
Barrow
20:45
Gateshead
Mar 20 Feb
20:45
Boreham Wood
20:45
Maidstone United
Mar 20 Feb
20:45
Chester
20:45
Leyton Orient
Mar 20 Feb
20:45
Dover Athletic
20:45
Dagenham & Redbridge
Mar 20 Feb
20:45
Aldershot Town
20:45
Bromley
Mar 20 Feb
20:45
Ebbsfleet United
20:45
Woking
Mar 20 Feb
20:45
Tranmere Rovers
20:45
Macclesfield Town
Mar 20 Feb
20:45
FC Halifax Town
20:45
Hartlepool United
Mar 20 Feb
20:45
Guiseley
20:45
Fylde
Mar 20 Feb
20:45
Maidenhead United
20:45
Eastleigh
Mar 20 Feb
20:45
Solihull Moors
20:45
Wrexham
Mar 20 Feb
20:45
Torquay United
20:45
Sutton United
Conference South »
Conference North »
Primera B »
Mar 20 Feb
01:00 finalizado
Atlanta
2 - 0
CA San Miguel INFO
Liga Premier - Clausura Grupo 2 »
Mar 20 Feb
22:00
Ciervos
22:00
Cuatetes de Acapulco
Mar 20 Feb
00:00 finalizado
Cuautla
1 - 1
Orizaba INFO
AFC Champions League Grupo 3 »
Mar 20 Feb
16:30
Al Sadd
16:30
Persepolis
Mar 20 Feb
14:00
Nasaf
14:00
Al-Wasl
AFC Champions League Grupo 4 »
Mar 20 Feb
16:30
FC Esteghlal
16:30
Al Hilal Riyadh
Mar 20 Feb
16:10
Al Ain
16:10
Al Rayyan
AFC Champions League Grupo 5 »
AFC Champions League Grupo 6 »
Regionalliga Grupo 5 »
Mar 20 Feb
19:30 Aplazado
Hessen Kassel
19:30
Kickers Offenbach FC
Non League Premier Grupo 1 »
Mar 20 Feb
20:45
Needham Market
20:45
Burgess Hill Town
Mar 20 Feb
20:45
Staines Town
20:45
Hendon
Mar 20 Feb
20:45
Leiston
20:45
Margate
Non League Premier Grupo 2 »
Non League Premier Grupo 3 »

Follow BeSoccer on Facebook