Bundesliga »
Sab 24 Feb
15:30 finalizado
Bayern München
0 - 0
Hertha BSC INFO
Sab 24 Feb
15:30 finalizado
Hoffenheim
1 - 1
SC Freiburg INFO
Sab 24 Feb
15:30 finalizado
Hannover 96
0 - 1
Borussia Monchengladbach INFO
Sab 24 Feb
15:30 finalizado
Stuttgart
1 - 0
Eintracht Frankfurt INFO
Sab 24 Feb
18:30 En juego 36'
Werder Bremen
0 - 0
Hamburger SV
2. Liga »
Sab 24 Feb
13:00 finalizado
MSV Duisburg
2 - 1
Ingolstadt 04 INFO
Sab 24 Feb
13:00 finalizado
Greuther Fürth
2 - 1
Braunschweig INFO
Sab 24 Feb
13:00 finalizado
Union Berlin
2 - 1
Sandhausen INFO
Sab 24 Feb
13:00 finalizado
Erzgebirge Aue
2 - 1
Kaiserslautern INFO
3. Liga »
Sab 24 Feb
14:00 finalizado
VfL Osnabrück
2 - 1
SG Sonnenhof Großaspach INFO
Sab 24 Feb
14:00 finalizado
Unterhaching
3 - 0
Sportfreunde Lotte INFO
Sab 24 Feb
14:00 finalizado
Wehen Wiesbaden
3 - 1
Hallescher FC INFO
Sab 24 Feb
14:00 finalizado
Hansa Rostock
1 - 0
Magdeburg INFO
Sab 24 Feb
14:00 finalizado
Zwickau
1 - 0
Preußen Münster INFO
Sab 24 Feb
14:00 finalizado
Paderborn
0 - 0
Würzburger Kickers INFO
Sab 24 Feb
14:00 finalizado
VfR Aalen
1 - 1
Meppen INFO
Regionalliga Grupo 1 »
Sab 24 Feb
14:00 Aplazado
Memmingen
14:00
Greuther Fürth II
Sab 24 Feb
14:00 Aplazado
Bayreuth SpVgg
14:00
Unterföhring
Sab 24 Feb
14:00 Aplazado
Wacker Burghausen
14:00
VfR Garching
Sab 24 Feb
14:00 Aplazado
Rosenheim
14:00
Seligenporten
Sab 24 Feb
14:00 Aplazado
Schalding-Heining
14:00
Illertissen
Sab 24 Feb
13:00 finalizado
Nürnberg II
2 - 2
1860 München INFO
Sab 24 Feb
14:00 Aplazado
Augsburg II
14:00
FC Pipinsried
Regionalliga Grupo 2 »
Sab 24 Feb
13:30
Weiche Flensburg
13:30
BSV Schwarz-Weiss rehden
Sab 24 Feb
14:00 Aplazado
Eintracht
14:00
Altona 93
Sab 24 Feb
16:00 Aplazado
Jeddeloh
16:00
Hannover 96 II
Regionalliga Grupo 3 »
Sab 24 Feb
14:00 Aplazado
Wuppertaler SV
14:00
Borussia Mönchengladbach II
Sab 24 Feb
14:00 Aplazado
KFC Uerdingen 05
14:00
Westfalia Rhynern
Sab 24 Feb
14:00 Aplazado
Wiedenbrück
14:00
RW Essen
Sab 24 Feb
16:00 finalizado
Rot-Weiß
1 - 0
Alemannia Aachen INFO
Sab 24 Feb
14:00 Aplazado
Erndtebrück
14:00
Viktoria Köln
Sab 24 Feb
14:00 Aplazado
Fortuna
14:00
Rödinghausen
Regionalliga Grupo 4 »
Sab 24 Feb
13:30 finalizado
Energie Cottbus
3 - 1
Germania Halberstadt INFO
Sab 24 Feb
13:30
Budissa Bautzen
13:30
Meuselwitz
Regionalliga Grupo 5 »
Sab 24 Feb
14:00 finalizado
Kickers Offenbach
0 - 0
Freiburg II INFO
Sab 24 Feb
15:30 finalizado
Waldhof Mannheim
0 - 1
FSV Frankfurt INFO
Sab 24 Feb
14:00 finalizado
Saarbrücken
2 - 2
Mainz 05 II INFO
Sab 24 Feb
14:00 finalizado
Schott Mainz
3 - 3
Rochling Volklingen INFO
Sab 24 Feb
14:00
Eintracht
14:00
Wormatia Worms
Sab 24 Feb
15:30 finalizado
Stuttgart II
1 - 0
Stuttgarter Kickers INFO
Sab 24 Feb
14:00 finalizado
TuS Koblenz
0 - 0
Astoria Walldorf INFO
Oberliga Grupo 1 »
Sab 24 Feb
14:00
Aumund-Vegesack
14:00
VfL Bremen
Oberliga Grupo 2 »
Sab 24 Feb
14:30
Borussia Fulda
14:30
Hessen Dreieich
Sab 24 Feb
14:30 finalizado
SV Steinbach 1920
1 - 5
Teutonia WS INFO
Sab 24 Feb
14:30
Ederbergland
14:30
Lehnerz
Oberliga Grupo 4 »
Sab 24 Feb
14:00 Aplazado
Landsberg
14:00
Neumarkt
Oberliga Grupo 6 »
Sab 24 Feb
16:00
Eintracht Northeim
16:00
Spelle-Venhaus
Sab 24 Feb
16:00
Wunstorf
16:00
Delmenhorst
Oberliga Grupo 7 »
Sab 24 Feb
13:00 finalizado
Lichtenberg
2 - 1
Hertha Zehlendorf INFO
Sab 24 Feb
14:00 finalizado
Tennis Borussia
0 - 1
Optik Rathenow INFO
Sab 24 Feb
13:00 finalizado
Torgelower Greif
1 - 3
Hansa Rostock II INFO
Sab 24 Feb
13:00
Anker Wismar
13:00
Mecklenburg Schwerin
Oberliga Grupo 8 »
Sab 24 Feb
13:30 finalizado
VfL Halle
1 - 0
Plauen INFO
Sab 24 Feb
13:00 finalizado
Kamenz
0 - 3
Bischofswerdaer INFO
Sab 24 Feb
13:00 finalizado
VfB Krieschow
2 - 3
Einheit Rudolstadt INFO
Sab 24 Feb
13:00
Schott Jena
13:00
Eilenburg
Sab 24 Feb
13:00 finalizado
Wismut Gera
4 - 1
International Leipzig INFO
Oberliga Grupo 9 »
Sab 24 Feb
14:00
Heider SV
14:00
TSB Flensburg
Sab 24 Feb
14:00
NTSV Strand
14:00
Eichede
Sab 24 Feb
14:00
Schilksee
14:00
Todesfelde
Oberliga Grupo 10 »
Sab 24 Feb
13:00 Aplazado
Westfalia Herne
13:00
Lippstadt 08
Oberliga Grupo 11 »
Sab 24 Feb
14:00 finalizado
Eintracht Trier
4 - 1
FSV Jägersburg INFO
Sab 24 Feb
15:30 finalizado
Hertha Wiesbach
1 - 2
Diefflen INFO
Sab 24 Feb
15:30 finalizado
Mechtersheim
0 - 0
Saar Saarbrücken INFO
Sab 24 Feb
15:00 finalizado
Morlautern
1 - 3
Kaiserslautern II INFO
Sab 24 Feb
16:00
Pfeddersheim
16:00
Eppelborn
Sab 24 Feb
15:30
Pirmasens FK
15:30
Dudenhofen
Sab 24 Feb
17:00
Engers 07
17:00
TuS RW Koblenz
Oberliga Grupo 13 »
Sab 24 Feb
15:00 finalizado
TSG Backnang
3 - 1
Nottingen INFO
Sab 24 Feb
15:00
Bissingen
15:00
Weinheim
Sab 24 Feb
15:00
CfR Pforzheim
15:00
Freiberg
Sab 24 Feb
15:00
Neckarsulmer SU
15:00
Balingen
Sab 24 Feb
15:00 finalizado
Oberachern
0 - 0
Villingen INFO
Sab 24 Feb
15:00 finalizado
Ravensburg
3 - 0
Bahlinger SC INFO
Sab 24 Feb
15:00 finalizado
Sandhausen II
0 - 3
Göppinger SV INFO
Sab 24 Feb
15:00
Spielberg
15:00
Karlsruher SC II
Sab 24 Feb
15:00 finalizado
Astoria Walldorf
0 - 2
Reutlingen INFO
Oberliga Grupo 14 »
Bundesliga
Vie 23 Feb
Mainz 05
1-1
Wolfsburg
Sab 24 Feb
Bayern München
0-0
Hertha BSC
Hoffenheim
1-1
SC Freiburg
Hannover 96
0-1
Borussia
Stuttgart
1-0
Eintracht
Werder Bremen
0-0
Hamburger SV
Dom 25 Feb
B. Leverkusen
15:30
Schalke 04
RB Leipzig
18:00
Köln
Lun 26 Feb
B. Dortmund
20:30
FC Augsburg
Equipo / Puntos
1 Bayern München BYM 60
2 B. Dortmund BVB 40
3 Eintracht Frankfurt EIN 39
4 B. Leverkusen LEV 38
5 RB Leipzig RBL 38
6 Schalke 04 S04 37
7 Borussia Monchengladbach MON 34
8 Hoffenheim HOF 32
9 Hannover 96 HAN 32
 
10 FC Augsburg AUG 31
11 Hertha BSC HER 31
12 Stuttgart STU 30
13 SC Freiburg SCF 29
14 Wolfsburg WOL 25
15 Werder Bremen BRE 24
16 Mainz 05 M05 24
17 Hamburger SV HSV 18
18 Köln COL 14
2. Liga
Vie 23 Feb
Arminia Bielefeld
2-3
Dynamo Dresden
Jahn Regensburg
4-3
Fortuna
Sab 24 Feb
MSV Duisburg
2-1
Ingolstadt 04
Greuther Fürth
2-1
Braunschweig
Union Berlin
2-1
Sandhausen
Erzgebirge Aue
2-1
Kaiserslautern
Dom 25 Feb
Darmstadt 98
13:30
Heidenheim
Bochum
13:30
Nürnberg
FC St. Pauli
13:30
Holstein Kiel
Equipo / Puntos
1 Nürnberg FCN 44
2 Fortuna Düsseldorf F95 44
3 Holstein Kiel HOL 37
4 MSV Duisburg MSV 37
5 Jahn Regensburg SSV 36
6 Sandhausen SVS 35
7 1. FC Union Berlin UNB 34
8 Arminia Bielefeld ARB 34
9 Ingolstadt 04 ING 33
 
10 Dynamo Dresden SGD 32
11 Heidenheim HEI 32
12 FC St. Pauli STP 31
13 Braunschweig EBT 29
14 Erzgebirge Aue ERZ 28
15 Greuther Fürth SGF 27
16 Bochum BOC 26
17 Darmstadt 98 DAR 22
18 Kaiserslautern KAI 21
Grupo 2
Vie 23 Feb
Lübeck
2-1
Eutin 08
Drochtersen Assel
19:30
St. Pauli II
Sab 24 Feb
Weiche Flensburg
13:30
Schwarz-Weiss
Eintracht
14:00
Altona 93
Jeddeloh
16:00
Hannover 96 II
Dom 25 Feb
Germania Egestorf
14:00
LSK Hansa
Borussia
14:00
Havelse
Eintracht
14:00
VfB Oldenburg
Lun 26 Feb
Wolfsburg II
20:15
Hamburger SV II
Equipo / Puntos
1 Hamburger SV II HAM 41
2 Wolfsburg II WOL 41
3 Weiche Flensburg WEI 38
4 Hannover 96 II HAN 31
5 Lübeck LUB 31
6 Germania Egestorf GER 29
7 St. Pauli II STP 28
8 Jeddeloh JED 28
9 Eintracht Norderstedt EIN 27
 
10 Drochtersen / Assel DRO 26
11 Eintracht Braunschweig II EIB 26
12 LSK Hansa LSK 23
13 Havelse HAV 19
14 VfB Oldenburg VFB 13
15 Eutin 08 EUT 13
16 BSV Schwarz-Weiss rehden BSV 13
17 Borussia Hildesheim BOR 12
18 Altona 93 ALT 10
Grupo 5
Sab 24 Feb
Kickers Offenbach
0-0
Freiburg II
Saarbrücken
2-2
Mainz 05 II
Schott Mainz
3-3
Rochling
Eintracht
14:00
Wormatia Worms
TuS Koblenz
0-0
Astoria Walldorf
Waldhof Mannheim
0-1
FSV Frankfurt
Stuttgart II
1-0
Stuttgarter
Dom 25 Feb
Hoffenheim II
14:00
Elversberg
Mié 11 Abr
TSV Steinbach
19:00
Hessen Kassel
Equipo / Puntos
1 Saarbrücken SAA 57
2 Kickers Offenbach FC OFC 50
3 Waldhof Mannheim WAL 47
4 Freiburg II FRE 42
5 Elversberg ELV 37
6 Mainz 05 II MAI 36
7 Hoffenheim II HOF 35
8 TSV Steinbach STE 34
9 Stuttgart II STU 34
10 Astoria Walldorf AST 30
 
11 Eintracht Stadtallendorf EIN 30
12 FSV Frankfurt FSV 30
13 Wormatia Worms WWO 29
14 Ulm ULM 25
15 Stuttgarter Kickers SVS 24
16 Schott Mainz SMA 19
17 TuS Koblenz TUS 18
18 Rochling Volklingen RVO 18
19 Hessen Kassel HES 11
Grupo 1
Vie 23 Feb
Brinkumer SV
3-1
Blumenthaler SV
Sab 24 Feb
Aumund-Vegesack
14:00
VfL Bremen
Dom 25 Feb
Geestemünde
11:00
OSC Bremerhaven
Schwachhausen
14:30
Oberneuland
Grolland
15:00
Habenhauser FV
Hastedt
15:00
BTS Neustadt
Leher TS
15:00
Vatan Sport
Mié 04 Abr
Bremer SV
18:00
Werder Bremen III
Equipo / Puntos
1 Bremer SV BRE 46
2 Oberneuland OBE 45
3 Hastedt HAS 39
4 Brinkumer SV BRI 38
5 Blumenthaler SV BLU 38
6 Schwachhausen SCH 35
7 Leher TS LEH 29
8 SG Aumund-Vegesack SGA 28
 
9 Werder Bremen III WER 27
10 OSC Bremerhaven OSC 20
11 Habenhauser FV HAB 18
12 Geestemünde GEE 15
13 VfL Bremen VFL 14
14 BTS Neustadt BTN 10
15 Grolland GRO 10
16 Vatan Sport VAT 9
Grupo 2
Sab 09 Dic
VfB Ginsheim
5-2
Buchonia Flieden
Weiss Frankfurt
1-5
Waldgirmes
Teutonia WS
2-0
Hessen Dreieich
Mié 28 Mar
Bayern Alzenau
19:30
Baunatal
Jue 29 Mar
Neu-Isenburg
19:30
Borussia Fulda
Sab 31 Mar
Rot-Weiß Hadamar
15:00
Viktoria Griesheim
Lun 02 Abr
Lohfelden
15:00
Ederbergland
Mié 18 Abr
Vellmar
19:00
SV Steinbach 1920
Equipo / Puntos
1 Hessen Dreieich HES 45
2 Waldgirmes WAL 42
3 Lehnerz LEH 41
4 Teutonia WS TEU 37
5 Bayern Alzenau BAY 36
6 Baunatal BAU 31
7 Rot-Weiß Hadamar ROT 29
8 Buchonia Flieden BUC 28
9 Borussia Fulda FUL 26
 
10 Lohfelden LOH 26
11 VfB Ginsheim VFB 25
12 Neu-Isenburg SNI 21
13 Viktoria Griesheim VIK 21
14 Ederbergland EDE 16
15 Rot Weiss Frankfurt FRA 15
16 SV Steinbach 1920 STE 11
17 Vellmar VEL 10

Follow BeSoccer on Facebook