RESULTADOS | Francia
Ligue 1 »
Sab 24 Feb
20:00
Dijon FCO
20:00
Caen
Sab 24 Feb
20:00
Guingamp
20:00
Metz
Sab 24 Feb
20:00
Lille
20:00
Angers SCO
Sab 24 Feb
20:00
Nantes
20:00
Amiens SC
Sab 24 Feb
20:00
Rennes
20:00
Troyes
Sab 24 Feb
17:00
Toulouse
17:00
Monaco
Ligue 2 »
Sab 24 Feb
15:00
Paris FC
15:00
Stade Brestois
National »
Sab 24 Feb
15:00
Stade Lavallois
15:00
Red Star
Ligue CFA Grupo 2 »
Sab 24 Feb
18:00
Raon-l'Etape
18:00
Yzeure
Sab 24 Feb
18:00
Épinal
18:00
Jura Sud
Sab 24 Feb
17:00
Le Puy
17:00
Saint-Louis Neuweg
Sab 24 Feb
16:00
PSG II
16:00
Andrézieux
Sab 24 Feb
16:00
Schiltigheim
16:00
Annecy
Ligue CFA Grupo 3 »
Sab 24 Feb
18:00
Amiens AC
18:00
St Geneviève
Sab 24 Feb
18:00
Arras
18:00
Reims II
Sab 24 Feb
18:00
US Fleury-Merogis
18:00
Lens II
Sab 24 Feb
18:00
Drancy
18:00
Iris Club de Croix
Sab 24 Feb
18:00
Poissy
18:00
Furiani Agliani
Sab 24 Feb
18:00
V.Châtillon
18:00
Maur Lusitanos
Ligue CFA Grupo 4 »
Sab 24 Feb
18:00
Granville
18:00
Le Havre II
Sab 24 Feb
18:00
Saint-Malo
18:00
Romorantin
Sab 24 Feb
18:30
Fontenay
18:30
Lorient II
Ligue CFA 2 Grupo 1 »
Sab 24 Feb
18:00
Clermont II
18:00
Limonest
Sab 24 Feb
17:00
Bourgoin-Jallieu
17:00
Bourg en Bresse II
Sab 24 Feb
18:00
Volvic
18:00
Chamalières
Sab 24 Feb
18:00
Ain Sud
18:00
Aurillac Arpajon
Sab 24 Feb
18:00
Montluçon
18:00
Thiers
Ligue CFA 2 Grupo 2 »
Sab 24 Feb
16:00
Pontarlier
16:00
Saint-Apollinaire
Sab 24 Feb
18:00
Besancon RC
18:00
Jura Dolois
Ligue CFA 2 Grupo 3 »
Sab 24 Feb
18:00
Guichen
18:00
Pontivy
Sab 24 Feb
18:30
Concarneau II
18:30
Ergué-Gaberic
Sab 24 Feb
18:30
Vannes
18:30
Saint-Colomban Locminé
Sab 24 Feb
18:00
Dinan-Léhon
18:00
Vilaine Atlantique
Sab 24 Feb
18:00
Brest II
18:00
Guingamp II
Sab 24 Feb
18:30
Plabennec
18:30
Montagnarde
Ligue CFA 2 Grupo 4 »
Sab 24 Feb
17:00
Tourangeau
17:00
Bourges
Sab 24 Feb
18:00
Avoine OCC
18:00
Étoile Bleue
Ligue CFA 2 Grupo 5 »
Sab 24 Feb
16:00
Épernay Champagne
16:00
FCSR Haguenau
Sab 24 Feb
16:00
Erstein
16:00
Sarre-Union
Sab 24 Feb
18:00
FC Mulhouse
18:00
Lunéville
Sab 24 Feb
18:00
Biesheim
18:00
Amnéville
Ligue CFA 2 Grupo 6 »
Sab 24 Feb
18:00
Boulogne II
18:00
Feignies
Sab 24 Feb
18:00
Senlis
18:00
Dunkerque II
Sab 24 Feb
18:00
Roye-Noyon
18:00
US Maubeuge
Sab 24 Feb
18:00
Grande-Synthe
18:00
Ailly Sur Somme
Sab 24 Feb
18:00
Olympique Quentin
18:00
Tourcoing
Ligue CFA 2 Grupo 7 »
Sab 24 Feb
18:00
Saint-Lô Manche
18:00
Rouen II
Sab 24 Feb
18:00
Dieppe
18:00
Mondeville
Sab 24 Feb
18:00
Dives
18:00
Bayeux
Sab 24 Feb
18:00
Gonfreville
18:00
Pacy Ménilles
Sab 24 Feb
18:00
Evreux 27
18:00
Alençon
Sab 24 Feb
18:00
Avranches II
18:00
Oissel
Sab 24 Feb
18:00
Quevilly II
18:00
Caen II
Ligue CFA 2 Grupo 8 »
Sab 24 Feb
19:00
Bayonne
19:00
Les Genêts d'Anglet
Sab 24 Feb
19:00
Chauray
19:00
Angouleme
Sab 24 Feb
19:00
Poitiers
19:00
Bressuire
Sab 24 Feb
19:00
Libourne Saint Se.
19:00
Girondins de Burdeos II
Ligue CFA 2 Grupo 9 »
Sab 24 Feb
18:00
Luzenac
18:00
Montpellier II
Sab 24 Feb
17:00
Nîmes II
17:00
Canet
Sab 24 Feb
18:30
Avenir Foot Lozè.
18:30
Blagnac
Sab 24 Feb
18:30
Castanet
18:30
Balma
Sab 24 Feb
18:00
Narbonne
18:00
Rodéo FC Toulouse
Ligue CFA 2 Grupo 10 »
Sab 24 Feb
18:00
RC La Flèche
18:00
La Suze
Sab 24 Feb
18:00
Change
18:00
Laval II
Sab 24 Feb
18:00
Sablé
18:00
La Roche VF
Sab 24 Feb
18:00
Le Poiré-sur-Vie
18:00
Les Herbiers II
Sab 24 Feb
18:30
Voltigeurs
18:30
Nantes II
Sab 24 Feb
18:30
USSA Vertou
18:30
Challans
Ligue CFA 2 Grupo 11 »
Sab 24 Feb
18:00
Île-Rousse
18:00
Bastia-Borgo II
Sab 24 Feb
14:30
Cannes
14:30
Aubagne
Sab 24 Feb
15:00
Saint-Rémoise
15:00
Le Pontet
Sab 24 Feb
15:00
Villefranche SJB
15:00
Ajaccio II
Sab 24 Feb
15:00
Gémenos
15:00
Lucciana
Ligue CFA 2 Grupo 12 »
Sab 24 Feb
18:00
Bobigny
18:00
Gobelins
Sab 24 Feb
18:00
Sénart Moissy
18:00
Les Ulis
Sab 24 Feb
17:00
Noisy-le-Sec
17:00
Blanc Mesnil
Sab 24 Feb
18:00
Saint-Ouen-l'Aumô
18:00
Versailles
Sab 24 Feb
18:00
Créteil II
18:00
Paris II
Ligue 1
Vie 23 Feb
Strasbourg
0-0
Montpellier
Sab 24 Feb
Toulouse
17:00
Monaco
Rennes
20:00
Troyes
Nantes
20:00
Amiens SC
Lille
20:00
Angers SCO
Guingamp
20:00
Metz
Dijon FCO
20:00
Caen
Dom 25 Feb
Girondins Bordeaux
15:00
Nice
Olympique Lyonnais
17:00
Saint Etienne
PSG
21:00
Olympique
Equipo / Puntos
1 PSG PSG 68
2 Monaco MON 56
3 Olympique Marseille MAR 55
4 Olympique Lyonnais LYO 49
5 Montpellier MPL 39
6 Nantes NAN 39
7 Rennes REN 35
8 Girondins Bordeaux GIR 35
9 Nice NIC 35
10 Guingamp GUI 34
 
11 Saint Etienne ASS 33
12 Caen CAE 32
13 Dijon FCO DIJ 32
14 Strasbourg STR 31
15 Troyes TRO 28
16 Toulouse TFC 27
17 Lille LIL 27
18 Amiens SC AMI 26
19 Angers SCO ANG 25
20 Metz MET 18
Ligue 2
Vie 23 Feb
Ajaccio
3-2
Sochaux
Stade de Reims
2-1
Quevilly
Niort
1-4
Nîmes
Lens
0-1
Clermont
Le Havre
0-0
Bourg-Péronnas
Chateauroux
4-1
Gazélec Ajaccio
Auxerre
2-0
Valenciennes
Tours
1-1
Orléans
Sab 24 Feb
Paris FC
15:00
Stade Brestois
Lun 26 Feb
Nancy
20:45
Lorient
Equipo / Puntos
1 Stade de Reims REI 63
2 Nîmes NÎM 49
3 Ajaccio AJA 48
4 Paris FC PFC 46
5 Clermont CLE 45
6 Chateauroux CHA 45
7 Le Havre LHA 44
8 Sochaux FCS 43
9 Lorient LOR 41
10 Stade Brestois BRE 41
 
11 Auxerre AUX 37
12 Orléans ORL 35
13 Valenciennes VAL 33
14 Lens LEN 30
15 Gazélec Ajaccio GAZ 30
16 Niort NIO 29
17 Nancy ASN 25
18 Bourg-Péronnas BOU 24
19 Quevilly QUE 22
20 Tours TOU 11
National
Vie 23 Feb
Grenoble
1-1
Pau FC
Béziers
3-1
Creteil
Chambly
0-1
Dunkerque
Lyon-Duchère
2-2
Sannois Gratien
Les Herbiers
0-0
Boulogne
Avranches
2-0
Consolat Marseille
Concarneau
2-1
Rodez
Sab 24 Feb
Stade Lavallois
15:00
Red Star
Equipo / Puntos
1 Grenoble GRE 39
2 Rodez ROD 36
3 Red Star RED 33
4 Béziers BEZ 29
5 Concarneau CON 29
6 Cholet CHO 28
7 Sannois Gratien SAN 28
8 Pau FC PAU 27
9 Stade Lavallois STL 27
 
10 Consolat Marseille CON 27
11 Dunkerque DUN 26
12 Lyon-Duchère LYO 26
13 Boulogne USB 26
14 Les Herbiers LES 24
15 Chambly CHA 22
16 Avranches AVR 22
17 Creteil LUS 19
Grupo 1
Sab 17 Feb
Colomiers
4-0
Nice II
Marignane Gignac
1-0
FC Martigues
Monaco II
3-1
Stade Bordelais
Paulhan/Pézenas
0-0
Hyères
Sète
2-2
Grasse
Sporting Toulon
2-0
Ol. Marseille II
Mont-Marsan
1-1
Fréjus
Bergerac
4-0
Tarbes
Equipo / Puntos
1 Marignane Gignac MGG 41
2 Colomiers COL 39
3 Bergerac BER 37
4 Sporting Toulon Var SPO 35
5 Fréjus St-Raphaël FRE 33
6 Monaco II MON 31
7 FC Martigues FCM 30
8 Grasse GRA 25
 
9 Hyères HYE 24
10 Sète SÈT 23
11 Mont-Marsan MON 22
12 Nice II NIC 22
13 Stade Bordelais STA 18
14 Paulhan/Pézenas PAU 18
15 Ol. Marseille II MAR 17
16 Tarbes TAR 14
Grupo 2
Sab 17 Feb
Jura Sud
1-1
Belfort
Andrézieux
0-3
Yzeure
Le Puy
2-1
Villefranche
Saint-Louis Neuweg
1-1
Olympique Lyon II
Épinal
18:00
Schiltigheim
Montceau
0-1
PSG II
Monts Or Azergues
2-0
Raon-l'Etape
Saint-Priest
0-1
Annecy
Equipo / Puntos
1 Andrézieux AND 38
2 Annecy ANN 36
3 Villefranche VIL 35
4 Jura Sud JUR 28
5 Saint-Priest SAI 26
6 Olympique Lyon II OLY 26
7 Épinal SPI 25
8 Monts Or Azergues MOA 25
 
9 PSG II PSG 24
10 Belfort BEL 24
11 Le Puy LPV 24
12 Schiltigheim SCH 24
13 Saint-Louis Neuweg SAI 24
14 Yzeure YZE 22
15 Montceau MON 19
16 Raon-l'Etape RAO 8
Grupo 3
Sab 17 Feb
Lens II
4-2
V.Châtillon
Reims II
4-1
Beauvais Oise
Amiens AC
0-0
Bastia-Borgo
Furiani Agliani
0-3
Drancy
Iris Club Croix
2-1
Maur Lusitanos
Lille II
2-0
Poissy
Sedan
1-2
US Fleury-Merogis
Mié 07 Mar
St Geneviève
0-0
Arras
Equipo / Puntos
1 Sedan SED 36
2 US Fleury-Merogis FLE 32
3 Bastia-Borgo FBB 32
4 St Geneviève STG 30
5 Drancy DRA 29
6 Maur Lusitanos SML 26
7 Arras ARR 23
8 Amiens AC AAC 22
 
9 Iris Club de Croix IRI 22
10 Lille II LIL 21
11 V.Châtillon VCH 21
12 Furiani Agliani FUR 21
13 Poissy POI 19
14 Reims II REI 19
15 Beauvais Oise ASB 18
16 Lens II LEN 16
Grupo 4
Sab 17 Feb
Le Havre II
1-0
Mantes
Le Mans
3-1
Fontenay
Lorient II
0-0
St-Pryvé
Stade Rennes II
1-2
Stade Briochin
Vitré
1-1
Granville
Boulogne-Billancou
2-1
Saint-Malo
Limoges
2-1
Romorantin
Mié 14 Mar
Chartres
0-0
Trelissac
Equipo / Puntos
1 Le Mans LMU 43
2 Stade Briochin STA 36
3 Lorient II LOR 34
4 Romorantin ROM 33
5 Saint-Malo SAI 32
6 Limoges LIM 29
7 Boulogne-Billancourt BOU 27
8 Chartres CHA 26
 
9 St-Pryvé St-Hilaire STP 26
10 Granville GRA 24
11 Vitré VIT 22
12 Mantes MAN 18
13 Stade Rennes II STA 17
14 Le Havre II LEH 17
15 Fontenay FON 14
16 Trelissac TRE 13
Grupo 1
Sab 24 Feb
Bourgoin-Jallieu
17:00
Bourg Bresse
Clermont II
18:00
Limonest
Volvic
18:00
Chamalières
Ain Sud
18:00
Aurillac Arpajon
Montluçon
18:00
Thiers
Dom 25 Feb
Ytrac
14:30
Chambéry
Saint-Étienne II
15:00
Vaulx
Equipo / Puntos
1 Bourgoin-Jallieu BOU 38
2 Saint-Étienne II SAE 35
3 Clermont II CLE 30
4 Aurillac Arpajon AUR 28
5 Chamalières CHA 22
6 Bourg en Bresse II BEB 21
7 Thiers THI 21
 
8 Vaulx VAU 20
9 Ain Sud AIN 20
10 Chambéry CHA 17
11 Limonest LIM 14
12 Montluçon MON 13
13 Volvic VOL 12
14 Ytrac YTR 11
Grupo 2
Sab 17 Feb
Avallon CO
1-1
Pontarlier
Besancon FC
16:00
Jura Dolois
Selongey
0-1
Saint-Apollinaire
Louhans Cuiseaux
18:00
Auxerre II
Clémenceau
1-1
Besancon RC
Dom 18 Feb
Saint Vit
1-5
FC Gueugnon
Quetigny
1-1
Dijon II
Equipo / Puntos
1 Sochaux II SOC 39
2 Dijon II DIJ 38
3 Besancon RC BRC 31
4 Pontarlier PON 31
5 Auxerre II AUX 27
6 CS Louhans Cuiseaux CSL 25
7 FC Gueugnon FCG 25
8 Besancon FC BFC 24
 
9 Avallon CO AVA 19
10 Saint-Apollinaire APO 18
11 Jura Dolois JUR 17
12 Saint Vit SVU 15
13 Selongey SEL 14
14 Quetigny QUE 12
15 Clémenceau Besançon CLE 3
Grupo 3
Sab 24 Feb
Guichen
18:00
Pontivy
Dinan-Léhon
18:00
Vilaine Atlantique
Brest II
18:00
Guingamp II
Concarneau II
18:30
Ergué-Gaberic
Vannes
18:30
Saint-Colomban
Plabennec
18:30
Montagnarde
Dom 25 Feb
Tour d'Auvergne
15:00
Lannion
Equipo / Puntos
1 Vannes VAN 33
2 Brest II BRE 29
3 Plabennec PLA 27
4 Pontivy PON 19
5 Vilaine Atlantique VIL 17
6 Guingamp II GUI 17
7 Montagnarde MON 17
 
8 Dinan-Léhon DIN 16
9 Saint-Colomban Locminé LOC 15
10 Guichen GUI 14
11 Concarneau II CON 13
12 Lannion LAN 12
13 La Tour d'Auvergne LAT 11
14 Ergué-Gaberic ERG 4

Follow BeSoccer on Facebook