Liga Danesa
Dom 11 Feb
AC Horsens
15:00
Midtjylland
Kobenhavn
15:00
Randers
Silkeborg IF
15:00
Aalborg BK
Hobro
15:00
AGF Aarhus
Lyngby BK
15:00
Brøndby IF
Odense BK
15:00
FC Helsingør
SonderjyskE
15:00
Nordsjaelland
Team / Puntos
1 Midtjylland MID 44
2 Brøndby IF BIF 43
3 Nordsjaelland FCN 39
4 Hobro HOB 27
5 AC Horsens HOR 27
6 Kobenhavn FCK 26
7 Aalborg BK AAL 26
 
8 Odense BK ODE 25
9 SonderjyskE SON 21
10 Silkeborg IF SIF 20
11 AGF Aarhus AGF 19
12 Lyngby BK LYN 18
13 FC Helsingør FCH 16
14 Randers RAN 14
Segunda Dinamarca
Dom 04 Mar
Esbjerg
13:45
Skive
Fremad Amager
13:45
Brabrand
Fredericia
13:45
HB Køge
Vejle BK
13:45
Thisted
Vendsyssel
13:45
Roskilde
Viborg FF
13:45
Nykøbing FC
Team / Puntos
1 Vejle BK VEJ 38
2 Thisted THI 35
3 Vendsyssel VEN 32
4 Esbjerg ESB 31
5 HB Køge HBK 30
6 Fredericia FRE 29
 
7 Viborg FF VFF 28
8 Roskilde ROS 25
9 Nykøbing FC LFA 23
10 Fremad Amager BFR 20
11 Brabrand BRA 13
12 Skive SKI 11
Grupo 1
Vie 23 Mar
Herlev
18:30
Karlslunde
Sab 24 Mar
Fredensborg BI
11:00
Taastrup FC
Kastrup
13:00
Stenløse BK
FA 2000
14:00
B 73 Slagelse
Dom 25 Mar
Holbæk
13:30
LSF
Team / Puntos
1 B 73 Slagelse B73 34
2 Herlev HER 27
3 Holbæk HOL 23
4 LSF LSF 21
5 Stenløse BK STE 19
 
6 FA 2000 FA2 17
7 Fredensborg BI FRE 16
8 Kastrup KAS 15
9 Taastrup FC TAA 13
10 Karlslunde KAR 12
Grupo 2
Sab 24 Mar
Avedøre
13:00
Odsherred
GVI
13:00
Fremad Valby
Vanløse
13:00
Virum Sorgenfri
KFUM Roskilde
13:30
Skjold Birkerød
AB Tårnby
14:00
B 1908
Team / Puntos
1 GVI GVI 27
2 Vanløse VAN 23
3 Fremad Valby FRE 22
4 AB Tårnby ABT 22
5 Odsherred ODS 20
 
6 Skjold Birkerød SKJ 20
7 Virum Sorgenfri VIR 19
8 B 1908 B19 17
9 Avedøre AVE 12
10 KFUM Roskilde KFU 11
Grupo 3
Vie 23 Mar
Kolding B
19:00
VSK Aarhus II
Sab 24 Mar
Oure
13:00
Esbjerg II
Aarhus Fremad II
13:30
Boldklubben 1909
Varde IF Elite
15:00
Tarup-Paarup
B 1913
15:30
Sønderborg
Team / Puntos
1 Tarup-Paarup TAR 32
2 Oure OFA 32
3 Boldklubben 1909 B19 21
4 Kolding B KOL 21
5 Sønderborg SON 19
 
6 B 1913 BOL 18
7 Varde IF Elite VAR 16
8 Aarhus Fremad II AAR 13
9 VSK Aarhus II AAR 13
10 Esbjerg II ESB 10
Grupo 4
Sab 21 Oct
Vejgaard B
0-0
AaB II
Viborg II
2-1
Holstebro
Hedensted
1-1
Randers Freja
Dom 22 Oct
Vatanspor
0-2
Lystrup
Sab 05 Mayo
Viby IF
13:00
Skanderborg
Team / Puntos
1 Holstebro HOL 24
2 Vejgaard B VEJ 22
3 Hedensted HED 21
4 Viborg II VFF 19
5 Viby IF VIB 17
 
6 Vatanspor VAT 16
7 AaB II AAB 15
8 Lystrup LYS 14
9 Randers Freja RAN 7
10 Skanderborg SKA 4
Grupo 1
Lun 27 Nov
Lyngby Reservas
6-2
Brondby Reservas
Mié 06 Dic
Helsingør
2-2
Kobenhavn Reservas
Team / Puntos
1 Lyngby Reservas LYN 13
2 Kobenhavn Reservas KOV 11
 
3 Brondby Reservas BRO 6
4 FC Helsingør Reservas FHR 4
Grupo 2
Mar 18 Jul
Odense Reservas
0-5
Nordsjaelland
Mié 29 Nov
Esbjerg Reservas
0-3
SonderjyskE
Team / Puntos
1 Nordsjaelland Reservas NOR 15
2 Odense Reservas OBR 12
 
3 SonderjyskE Reservas SON 9
4 Esbjerg Reservas ESB 0
Grupo 3
Mar 14 Nov
Midtjylland
1-1
Aarhus Reservas
Lun 27 Nov
Silkeborg Reservas
5-0
Horsens Reservas
Team / Puntos
1 Midtjylland Reservas MID 14
2 Silkeborg Reservas SIL 10
 
3 AGF Aarhus Reservas AGF 7
4 Horsens Reservas HOR 3
Grupo 4
Lun 20 Nov
Randers Reservas
3-3
Viborg Reservas
Lun 27 Nov
AaB Reservas
4-0
Hobro Reservas
Team / Puntos
1 AaB Reservas AAB 13
2 Viborg Reservas VIB 11
 
3 Randers Reservas RAN 5
4 Hobro Reservas HOB 4
Copa del Rey »
Mié 17 Ene
21:00
Espanyol
21:00
Barcelona
Mié 17 Ene
19:00
Atlético
19:00
Sevilla
Mié 17 Ene
19:00
Valencia
19:00
Alavés
Ligue 1 »
Mié 17 Ene
19:00
Amiens SC
19:00
Montpellier
Mié 17 Ene
19:00
Angers SCO
19:00
Troyes
Mié 17 Ene
19:00
Guingamp
19:00
Olympique Lyonnais
Mié 17 Ene
19:00
Lille
19:00
Rennes
Mié 17 Ene
19:00
Metz
19:00
Saint Etienne
Mié 17 Ene
21:00
PSG
21:00
Dijon FCO
Mié 17 Ene
19:00
Toulouse
19:00
Nantes
Copa México - Clausura Grupo 1 »
Mié 17 Ene
02:00 En juego 16'
Cafetaleros
0 - 0
León
Copa México - Clausura Grupo 2 »
Mié 17 Ene
04:00
Cruz Azul
04:00
Puebla
Copa México - Clausura Grupo 4 »
Mié 17 Ene
02:00 En juego 14'
Mineros Zacatecas
0 - 1
Santos Laguna
Copa México - Clausura Grupo 6 »
Mié 17 Ene
02:00 En juego 16'
Necaxa
0 - 0
Zacatepec
Copa México - Clausura Grupo 7 »
Mié 17 Ene
04:00
Veracruz
04:00
Tampico Madero
Copa México - Clausura Grupo 8 »
Mié 17 Ene
04:06
Pachuca
04:06
Atl. San Luis
Partidos Amistosos »
Mié 17 Ene
14:00
Brøndby IF
14:00
Fremad Amager
Mié 17 Ene
16:00
Darmstadt 98
16:00
Greuther Fürth
Mié 17 Ene
16:00
AGF Aarhus
16:00
Brabrand
Mié 17 Ene
17:30
Union Berlin
17:30
Ingolstadt 04
Mié 17 Ene
18:00
Rosenborg BK
18:00
Kolstad
Mié 17 Ene
18:00
FC St. Pauli
18:00
Bochum
Mié 17 Ene
18:30
Kaiserslautern
18:30
Midtjylland
Mié 17 Ene
15:00
FK Qabala
15:00
Zurich
Mié 17 Ene
15:00
Grasshopper
15:00
Rheindorf Altach
Mié 17 Ene
11:00
Vysocina Jihlava
11:00
České Budějovice
Mié 17 Ene
11:00
Ústí nad Labem
11:00
Teplice
Mié 17 Ene
11:00
Karviná
11:00
Třinec
Mié 17 Ene
14:00
Nürnberg
14:00
Dukla Praha
Mié 17 Ene
14:00
Unterhaching
14:00
Bayern München II
Mié 17 Ene
19:30
CD Castellón
19:30
CFR Cluj
Mié 17 Ene
15:00
Basel
15:00
Viktoria Plzeň
Mié 17 Ene
15:00
Salzburg
15:00
Young Boys
Mié 17 Ene
15:00
Valerenga IF Oslo
15:00
Yanbian
Mié 17 Ene
15:00
Pescara
15:00
FC Lugano
Mié 17 Ene
14:00
Liptovsky Mikulas
14:00
Tatran Prešov
Mié 17 Ene
16:00
Botosani
16:00
Ludogorets
Mié 17 Ene
16:00
Sparta Praha
16:00
Tianjin Quanjian
FA Cup »
Copa Turca »
Mié 17 Ene
18:30
Osmanlıspor
18:30
Beşiktaş
Mié 17 Ene
12:30
Akhisar
12:30
Boluspor
Mié 17 Ene
16:00
İstanbul
16:00
Giresunspor
Paulista A1 »
Mié 17 Ene
22:30
São Bento
22:30
São Paulo
Mié 17 Ene
22:30
Linense CA
22:30
Santos FC
Mié 17 Ene
22:30
Ituano
22:30
São Caetano
Mié 17 Ene
22:30
Novorizontino
22:30
Mirassol
Mié 17 Ene
20:00
RB Brasil
20:00
Ferroviária
Copa Lega Pro »
Mié 17 Ene
18:30
Pontedera
18:30
Prato
Liga Sudafricana »
Campeonato Africano de Naciones Grupo 1 »
Mié 17 Ene
17:30
Marruecos
17:30
Guinea
Mié 17 Ene
20:30
Sudán
20:30
Mauritania
Segunda Grecia »
Mié 17 Ene
16:00
OFI
16:00
Doxa Dramas
Serie D Grupo 1 »
Mié 17 Ene
14:30
Arconatese
14:30
Como
Mié 17 Ene
14:30
Borgaro
14:30
Inveruno
Mié 17 Ene
14:30
Borgosesia Calcio
14:30
Olginatese
Mié 17 Ene
14:30
Chieri
14:30
ASD OltrepòVoghera
Mié 17 Ene
14:30
Derthona
14:30
AC Pro Sesto
Mié 17 Ene
14:30
Caronnese
14:30
Varesina
Mié 17 Ene
14:30
Castellazzo
14:30
Gozzano
Mié 17 Ene
14:30
Pavia
14:30
Folgore Caratese
Mié 17 Ene
14:30
Varese
14:30
Casale
Mié 17 Ene
14:30
Seregno
14:30
ASD Bra
Serie D Grupo 2 »
Mié 17 Ene
14:30
Bustese Roncalli
14:30
Scanzorosciate
Mié 17 Ene
14:30
Polisportiva
14:30
Virtus Bergamo
Mié 17 Ene
14:30
Darfo Boario
14:30
Pontisola
Mié 17 Ene
14:30
Calcio Lecco 1912
14:30
Dro Calcio
Mié 17 Ene
14:30
Levico Terme
14:30
Caravaggio
Mié 17 Ene
14:30
Pergolettese
14:30
Ciserano
Mié 17 Ene
14:30
Rezzato
14:30
Crema 1908
Mié 17 Ene
14:30
Romanese
14:30
Pro Patria
Mié 17 Ene
14:30
Trento Calcio 1921
14:30
Lumezzane
Serie D Grupo 4 »
Mié 17 Ene
14:30
Castelvetro
14:30
Rimini
Mié 17 Ene
14:30
Forli
14:30
Sansepolcro Calcio
Mié 17 Ene
14:30
Lentigione
14:30
Imolese
Mié 17 Ene
14:30
Pianese
14:30
Fiorenzuola
Mié 17 Ene
14:30
Sammaurese
14:30
Romagna Centro
Mié 17 Ene
14:30
Sangiovannese
14:30
Sporting Trestina
Mié 17 Ene
14:30
Sasso Marconi
14:30
Correggese
Mié 17 Ene
14:30
Tuttocuoio
14:30
VF Colligiana
Mié 17 Ene
14:30
Vigor Carpaneto
14:30
Mezzolara
Mié 17 Ene
14:30
Villabiagio
14:30
Montevarchi Calcio
Ligue CFA Grupo 3 »
Mié 17 Ene
15:00
Reims II
15:00
Lille II
Primera Costa Rica - Verano »
Mié 17 Ene
22:00
Limón
22:00
UCR
Tercera División Grupo 9 »
Mié 17 Ene
20:00
Antequera
20:00
El Palo
Mié 17 Ene
20:00
Real Jaén
20:00
Melistar
Mié 17 Ene
20:00
Loja
20:00
Maracena
Mié 17 Ene
16:30
At. Malagueño
16:30
Atarfe Industrial
Mié 17 Ene
20:00
Linares Deportivo
20:00
Huétor Vega
Mié 17 Ene
20:00
Vélez CF
20:00
Torredonjimeno
Mié 17 Ene
21:00
Guadix
21:00
UD San Pedro
Mié 17 Ene
20:00
Motril
20:00
Almería B
Mié 17 Ene
20:00
CD Rincón
20:00
Mancha Real
Mié 17 Ene
20:00
CD Huétor Tájar
20:00
CD Villacarrillo
Mié 17 Ene
18:30
Martos CD
18:30
J. Torremolinos
India Super League »
Mié 17 Ene
15:30
Jamshedpur
15:30
Kerala Blasters
Tercera Grecia Grupo 2 »
Mié 17 Ene
14:00
Palaiochori Fc
14:00
Kardias
Mié 17 Ene
14:00
Kampaniakos
14:00
Pierikos
Mié 17 Ene
14:00
Almopos Aridaia
14:00
Iraklis

Follow BeSoccer on Facebook