Liga Bulgaria A PFG
Sab 17 Feb
Etar
3-3
Septemvri Sofia
Vereya
0-5
CSKA Sofia
Cherno More Varna
1-4
Beroe
Dom 18 Feb
Lokomotiv Plovdiv
1-0
Pirin Blagoevgrad
Ludogorets
4-1
Slavia Sofia
Levski Sofia
1-0
Botev Plovdiv
Lun 19 Feb
Vitosha Bistritsa
1-2
Dunav 2010 Ruse
Equipo / Puntos
1 Ludogorets LUD 51
2 CSKA Sofia CSK 50
3 Levski Sofia LSO 42
4 Beroe BER 37
5 Botev Plovdiv BOT 32
6 Vereya VER 31
7 FC Lokomotiv Plovdiv LPL 26
 
8 Cherno More Varna CVA 25
9 Septemvri Sofia SEP 24
10 Slavia Sofia SSO 24
11 Pirin Blagoevgrad OFK 19
12 Etar ETA 19
13 Dunav 2010 Ruse DUN 18
14 Vitosha Bistritsa FKV 5
Grupo 1
Vie 23 Feb
Vereya II
-
Yambol 1915
Rakovski 2011
-
Borislav 2009
Karnobat
-
Asenovets
Arda
-
Svilengrad
Evrokolezh
-
Tundzha Yagoda
Dimitrovgrad
-
Levski Karlovo
Gigant Saedinenie
-
Minyor Radnevo
Rozova dolina
-
Zagorets
Atletik Kuklen
-
Sokol Markovo
Equipo / Puntos
1 Arda ARK 47
2 Zagorets ZAG 42
3 Borislav 2009 BOR 34
4 Karnobat KAR 33
5 Minyor Radnevo MIN 31
6 Levski Karlovo LEV 31
7 Sokol Markovo SKM 29
8 Atletik Kuklen AKU 29
9 Asenovets ASE 27
 
10 Yambol 1915 YAM 23
11 Rozova dolina ROZ 23
12 Dimitrovgrad DIM 19
13 Evrokolezh EVR 18
14 Svilengrad SVI 17
15 Rakovski 2011 RAK 15
16 Gigant Saedinenie GIG 11
17 Vereya II VSZ 11
18 Tundzha Yagoda TUY 2
Grupo 2
Sab 24 Feb
Dorostol
-
Septemvri Tervel
Kubrat
-
Botev Novi Pazar
Lokomotiv Ruse
-
Svetkavitsa
Dobrudzha 1919
-
Hitrino
Spartak Varna
-
Kaliakra
Benkovski Byala
-
Suvorovo
Equipo / Puntos
1 Dobrudzha 1919 DOB 41
2 Suvorovo SUV 33
3 Hitrino HIT 31
4 Lokomotiv Ruse LOR 26
5 Kaliakra KAL 25
6 Botev Novi Pazar BOT 21
 
7 Septemvri Tervel SEP 20
8 Svetkavitsa Targovishte SVE 20
9 Kubrat KUB 9
10 Spartak Varna SVA 7
11 Benkovski Byala BEN 4
12 Dorostol DOR 0
Champions League »
Mar 20 Feb
20:45
Chelsea
20:45
Barcelona
Mar 20 Feb
20:45
Bayern München
20:45
Beşiktaş
Ligue 1 »
Mar 20 Feb
18:30
Troyes
18:30
Dijon FCO
Primera División Argentina »
Mar 20 Feb
01:15 finalizado
Colón
1 - 0
Gimnasia La Plata INFO
Uefa Youth League »
Championship »
Conmebol Sudamericana »
Mar 20 Feb
23:15
Sport Rosario
23:15
Cerro CA
Partidos Amistosos »
Mar 20 Feb
15:00
Arsenal Tula
15:00
Kairat Almaty
Mar 20 Feb
16:00
Kristiansund BK
16:00
FK Krasnodar
Mar 20 Feb
15:00
Tosno
15:00
Avangard Kursk
Paulista A1 »
Mar 20 Feb
00:00 finalizado
RB Brasil
1 - 1
Corinthians INFO
Mar 20 Feb
00:00 finalizado
Linense CA
2 - 3
Novorizontino INFO
League One »
Mar 20 Feb
20:45
Fleetwood Town
20:45
Portsmouth
Mar 20 Feb
20:45
Shrewsbury Town
20:45
Gillingham
Copa Confederación de la CAF »
Mar 20 Feb
14:00
Gendarmerie
14:00
Simba SC
Mar 20 Feb
14:00
Green Buffaloes
14:00
Al-Masry
Mar 20 Feb
15:30
CS La Mancha
15:30
Tanda
Mar 20 Feb
16:00
Deportivo Niefang
16:00
New Star
Mar 20 Feb
12:15
ASPL 2000
12:15
Ngazi Club
Mar 20 Feb
14:30
Anse Reunion
14:30
APR FC
Mar 20 Feb
18:30
Cape Town City FC
18:30
Young Buffaloes
Mar 20 Feb
13:30
Masters Security
13:30
Petro de Luanda
Mar 20 Feb
17:30
Hafia FC
17:30
Energie
Mar 20 Feb
17:00
CR Belouizdad
17:00
Onze Créateurs
Mar 20 Feb
00:00 Aplazado
ELWA United
00:00
Djoliba AC
Primera B Nacional »
Mar 20 Feb
01:05 finalizado
Aldosivi
1 - 0
Atlético Mitre SdE INFO
League Two »
Mar 20 Feb
21:00
Barnet
21:00
Carlisle United
Mar 20 Feb
20:45
Crewe Alexandra
20:45
Exeter City
Mar 20 Feb
20:45
Cambridge United
20:45
Notts County
Liga Sudafricana »
Primera B Colombia »
Mar 20 Feb
00:00 finalizado
Deportivo Pereira
2 - 1
Real Santander INFO
Mar 20 Feb
02:00 finalizado
Barranquilla
1 - 1
Cúcuta Deportivo INFO
Championship Escocia »
1. Lig »
Mar 20 Feb
17:00
Gaziantepspor
17:00
Altinordu
Mar 20 Feb
14:00
Rizespor
14:00
Balikesirspor
Mar 20 Feb
14:00
Samsunspor
14:00
Ankaragucu
Segunda Grecia »
Mar 20 Feb
14:30
Kissamikos
14:30
Kallithea
Copa Hungría »
Mar 20 Feb
17:00
Debreceni VSC
17:00
Dorogi FC
Mar 20 Feb
18:00
Diósgyőr VTK
18:00
Samsung Vác FC
Mar 20 Feb
14:00
Nagykanizsai
14:00
Békéscsaba
Mar 20 Feb
18:00
Újpest FC
18:00
Paksi SE
Mar 20 Feb
16:00
Zalaegerszegi TE
16:00
Puskás Akadémia
Conference National »
Mar 20 Feb
20:45
Barrow
20:45
Gateshead
Mar 20 Feb
20:45
Boreham Wood
20:45
Maidstone United
Mar 20 Feb
20:45
Chester
20:45
Leyton Orient
Mar 20 Feb
20:45
Dover Athletic
20:45
Dagenham & Redbridge
Mar 20 Feb
20:45
Aldershot Town
20:45
Bromley
Mar 20 Feb
20:45
Ebbsfleet United
20:45
Woking
Mar 20 Feb
20:45
Tranmere Rovers
20:45
Macclesfield Town
Mar 20 Feb
20:45
FC Halifax Town
20:45
Hartlepool United
Mar 20 Feb
20:45
Guiseley
20:45
Fylde
Mar 20 Feb
20:45
Maidenhead United
20:45
Eastleigh
Mar 20 Feb
20:45
Solihull Moors
20:45
Wrexham
Mar 20 Feb
20:45
Torquay United
20:45
Sutton United
Conference South »
Conference North »
Primera B »
Mar 20 Feb
01:00 finalizado
Atlanta
2 - 0
CA San Miguel INFO
Liga Premier - Clausura Grupo 2 »
Mar 20 Feb
22:00
Ciervos
22:00
Cuatetes de Acapulco
Mar 20 Feb
00:00 finalizado
Cuautla
1 - 1
Orizaba INFO
AFC Champions League Grupo 3 »
Mar 20 Feb
16:30
Al Sadd
16:30
Persepolis
Mar 20 Feb
14:00
Nasaf
14:00
Al-Wasl
AFC Champions League Grupo 4 »
Mar 20 Feb
16:30
FC Esteghlal
16:30
Al Hilal Riyadh
Mar 20 Feb
16:10
Al Ain
16:10
Al Rayyan
AFC Champions League Grupo 5 »
AFC Champions League Grupo 6 »
Regionalliga Grupo 5 »
Mar 20 Feb
19:30 Aplazado
Hessen Kassel
19:30
Kickers Offenbach FC
Non League Premier Grupo 1 »
Mar 20 Feb
20:45
Needham Market
20:45
Burgess Hill Town
Mar 20 Feb
20:45
Staines Town
20:45
Hendon
Mar 20 Feb
20:45
Leiston
20:45
Margate
Non League Premier Grupo 2 »
Non League Premier Grupo 3 »

Follow BeSoccer on Facebook