Liga Rusa
Vie 08 Dic
Ural Sverdlovskaya
1-1
Arsenal Tula
Sab 09 Dic
Dinamo Moskva
2-0
Anzhi
Rubin Kazán
3-1
SKA-Khabarovsk
Dom 10 Dic
Amkar Perm
1-3
FK Krasnodar
Spartak Moskva
3-0
CSKA Moskva
FK Rostov na Donu
1-0
Ufa
Lun 11 Dic
Tosno
1-3
Lokomotiv Moskva
Akhmat Grozny
0-0
Zenit
Team / Puntos
1 Lokomotiv Moskva LOK 45
2 Zenit ZEN 37
3 Spartak Moskva SPA 37
4 FK Krasnodar KRA 36
5 CSKA Moskva CSK 35
6 Ufa UFA 27
7 Akhmat Grozny TER 26
8 Ural Sverdlovskaya URA 25
 
9 Arsenal Tula ARS 25
10 FK Rostov na Donu FCR 25
11 Rubin Kazán FCR 23
12 Dinamo Moskva DIN 22
13 Amkar Perm PER 21
14 Tosno TOS 20
15 Anzhi ANZ 19
16 SKA-Khabarovsk SKA 12
Grupo 1
Sab 11 Nov
FC Spartak Ryazan
3-0
Kaluga
Dinamo Bryansk
0-2
Strogino
Zenit Penza
2-5
Khimik
FC Ararat Moscow
1-0
Energomash
Zorkiy
5-1
Sokol Saratov
Dom 12 Nov
Torpedo Moskva
2-1
Rotor-2
Mié 25 Abr
Saturn Moskva
14:00
Metallurg Lipetsk
Team / Puntos
1 FC Ararat Moscow FCA 45
2 FC Spartak Ryazan FSR 32
3 Torpedo Moskva TOR 29
4 Zorkiy ZOR 28
5 Energomash ENE 28
6 Strogino STR 28
7 Metallurg Lipetsk MET 26
 
8 Dinamo Bryansk DIN 25
9 Saturn Moskva SAT 23
10 Sokol Saratov SOK 22
11 Khimik Novomoskovsk KHI 16
12 Kaluga KAL 15
13 Zenit Penza ZEN 11
14 Rotor-2 ROT 4
Grupo 2
Vie 03 Nov
SKA Rostov
1-1
Torpedo Armavir
Sab 04 Nov
FK Legion Dynamo
1-0
Chayka
Mashuk-KMV
2-0
Anzhi II
Druzhba
0-2
Afips
Spartak Nalchik
3-0
Akademiya Futbola
Alaniya
3-0
Dinamo Stavropol
Chernomorets
5-0
Biolog Novokubansk
Mié 28 Mar
Angusht
14:00
Kuban Krasnodar
Team / Puntos
1 Afips AFI 41
2 Torpedo Armavir TOR 39
3 FC Krasnodar II FCK 32
4 Chernomorets Novorossisk CHE 29
5 Chayka CHA 26
6 Biolog Novokubansk BIO 26
7 FK Legion Dynamo LEG 24
8 Akademiya Futbola AKA 22
9 Spartak Nalchik NAL 21
 
10 SKA Rostov SKA 21
11 Druzhba DMA 20
12 Angusht ANG 19
13 Mashuk-KMV MAS 16
14 Anzhi II ANZ 15
15 Alaniya Vladikavkaz ALA 15
16 Dinamo Stavropol DIN 6
17 Kuban Krasnodar II KUB 6
Grupo 3
Vie 03 Nov
Lada Tolyatti
0-4
Mordovia Saransk
Sab 04 Nov
FC Chelyabinsk
-
Dinamo Kirov
Anzhi-Junior
0-0
Orenburg II
Neftekhimik
2-3
KamAZ
NoSta
5-0
Krylya Sovetov II
Syzran-2003
0-2
Zenit Izhevsk
Volga Ulyanovsk
1-0
Ural II
Team / Puntos
1 Mordovia Saransk MOR 39
2 Volga Ulyanovsk VOL 34
3 Zenit Izhevsk ZEN 31
4 Syzran-2003 SYZ 30
5 NoSta NOS 27
6 KamAZ KAM 26
7 FC Chelyabinsk FCC 24
 
8 Neftekhimik NEF 23
9 Anzhi-Junior Zelenodoslk ZEL 16
10 Lada Tolyatti LAD 13
11 Orenburg II ORE 10
12 Krylya Sovetov II KSS 8
13 Ural II URA 4
14 Dinamo Kirov DIN 0
Grupo 4
Vie 10 Nov
Znamya
0-6
Torpedo Vladimir
Sab 11 Nov
Dynamo Petersburg
2-1
Murom
Spartak Kostroma
0-0
Luki-Energiya
Veles
4-0
Kolomna
Dolgie Prudy
4-0
Pskov 747
Jue 01 Mar
Dnepr Smolensk
14:00
Tekstilshchik
Vie 30 Mar
Kazanka
14:00
Chertanovo
Team / Puntos
1 Chertanovo CHE 38
2 Kazanka FKL 35
3 Tekstilshchik TEK 33
4 Veles VEL 30
5 Torpedo Vladimir TOR 28
6 Spartak Kostroma SPA 28
7 Dolgie Prudy FCD 27
 
8 Murom MUR 27
9 Pskov 747 PSK 25
10 Luki-Energiya LUK 16
11 Dnepr Smolensk DNE 15
12 Dynamo St Petersburg II DST 14
13 Kolomna KOL 7
14 Znamya ZNA 3
Grupo 5
Mié 30 Ago
FK Chita
2-2
FC Irtysh Omsk
Zenit Irkutsk
0-0
Dinamo Barnaul
Lun 30 Abr
Sakhalin
-
Smena Komsomolsk
Team / Puntos
1 Zenit Irkutsk FKZ 10
2 Sakhalin Yuzhno-Sakhalinsk SAK 9
3 Dinamo Barnaul DIN 9
 
4 Smena Komsomolsk SME 5
5 FK Chita FCC 3
6 FC Irtysh Omsk IRT 1
Liga Rusa Sub 21
Vie 08 Dic
Ural Sub 21
0-1
Arsenal Tula
Rubin Kazan
5-0
Khabarovsk
Dynamo Moscú
2-0
Anzhi Sub 21
Sab 09 Dic
Spartak Moskva
1-1
CSKA Moskva
Dom 10 Dic
Amkar Perm Sub 21
0-1
Krasnodar Sub 21
Rostov Sub 21
3-0
Ufa Sub 21
Terek Grozny
2-5
Zenit Sub 21
Lun 11 Dic
Tosno Sub 21
1-2
Lokomotiv Moskva
Team / Puntos
1 Krasnodar Sub 21 KRA 46
2 CSKA Moskva Sub 21 CSK 43
3 Dynamo Moscú Sub 21 DYN 42
4 Zenit Sub 21 ZEN 31
5 Rubin Kazan Sub 21 RUB 31
6 Lokomotiv Moskva Sub 21 LOK 31
7 Rostov Sub 21 ROS 30
8 Ufa Sub 21 UFA 29
 
9 Spartak Moskva Sub 21 SPA 28
10 Anzhi Sub 21 ANZ 25
11 Amkar Perm Sub 21 AMK 23
12 Tosno Sub 21 TOS 22
13 SKA Khabarovsk Sub 21 SKA 21
14 Arsenal Tula Sub 21 ARS 21
15 Terek Grozny Sub 21 TER 14
16 Ural Sub 21 URA 8
Primera División »
Vie 15 Dic
21:00
Sevilla
21:00
Levante
Bundesliga »
Vie 15 Dic
20:30
Borussia
20:30
Hamburger SV
Ligue 1 »
Vie 15 Dic
20:45
Saint Etienne
20:45
Monaco
Liga Portuguesa »
Vie 15 Dic
21:30
Paços Ferreira
21:30
Boavista
Championship »
Segunda División »
Vie 15 Dic
21:00
Cádiz
21:00
Barcelona B
Serie B »
Vie 15 Dic
20:30
Foggia Calcio
20:30
Venezia
Liga Belga »
2. Liga »
Liga Rumana »
Vie 15 Dic
19:00
FC Astra Giurgiu
19:00
Botosani
Ligue 2 »
Vie 15 Dic
20:00
Ajaccio
20:00
Auxerre
Vie 15 Dic
20:00
Bourg-Péronnas
20:00
Lorient
Vie 15 Dic
20:00
Chateauroux
20:00
Orléans
Vie 15 Dic
20:00
Clermont
20:00
Sochaux
Vie 15 Dic
20:00
Gazélec Ajaccio
20:00
Nîmes
Vie 15 Dic
20:00
Le Havre
20:00
Niort
Vie 15 Dic
20:00
Nancy
20:00
Paris FC
Vie 15 Dic
20:00
Quevilly
20:00
Stade Brestois
Segunda División B Grupo 1 »
Vie 15 Dic
20:30
RM Castilla
20:30
Valladolid B
Liga Croata HNL »
Vie 15 Dic
18:00
NK Slaven Belupo
18:00
Lokomotiva
Liga Polaca »
Liga Boliviana - Clausura »
Vie 15 Dic
01:30 finalizado
Oriente Petrolero
2 - 3
Sport Boys Warnes INFO
Serie C Grupo 3 »
Vie 15 Dic
20:45
Juve Stabia
20:45
Reggina
Segunda Holanda »
Vie 15 Dic
20:00
Cambuur
20:00
Dordrecht
Vie 15 Dic
20:00
Jong Utrecht
20:00
SC Telstar
Vie 15 Dic
20:00
RKC Waalwijk
20:00
FC Volendam
Vie 15 Dic
20:00
Jong PSV
20:00
Almere City
Vie 15 Dic
20:00
MVV Maastricht
20:00
AZ II
Vie 15 Dic
20:00
FC Eindhoven
20:00
Go Ahead Eagles
Vie 15 Dic
20:00
Den Bosch
20:00
Fortuna Sittard
Vie 15 Dic
20:00
De Graafschap
20:00
FC Oss
Vie 15 Dic
20:00
NEC Nijmegen
20:00
Helmond Sport
Vie 15 Dic
20:00
Emmen
20:00
Jong Ajax
League Two »
3. Liga »
Vie 15 Dic
19:00 Aplazado
VfL Osnabrück
19:00
Karlsruher SC
Vie 15 Dic
19:00
Paderborn
19:00
Hallescher FC
Vie 15 Dic
19:00
VfR Aalen
19:00
Fortuna Köln
Liga Sudafricana »
Vie 15 Dic
19:00
Cape Town City FC
19:00
AmaZulu
National »
Vie 15 Dic
20:00
Boulogne
20:00
Cholet
Vie 15 Dic
20:00
Sannois Gratien
20:00
Avranches
Vie 15 Dic
20:00
Concarneau
20:00
Bastia
Vie 15 Dic
20:00
Rodez
20:00
Consolat Marseille
Vie 15 Dic
20:00
Chambly
20:00
Stade Lavallois
Vie 15 Dic
20:00
Lyon-Duchère
20:00
Béziers
Vie 15 Dic
20:00
Dunkerque
20:00
Pau FC
Vie 15 Dic
20:00
Les Herbiers
20:00
Grenoble
Copa Bulgaria »
Liga Guatemala - Apertura »
Vie 15 Dic
03:00 finalizado
Municipal
1 - 1
Antigua GFC INFO
1. Lig »
Vie 15 Dic
16:00
Balikesirspor
16:00
Gaziantep BB
Regionalliga Grupo 2 »
Regionalliga Grupo 3 »
Vie 15 Dic
19:00
Fortuna
19:00
Borussia Mönchengladbach II
Vie 15 Dic
19:30 Aplazado
KFC Uerdingen 05
19:30
Wegberg-Beeck
Vie 15 Dic
19:00
Köln II
19:00
RW Essen
Regionalliga Grupo 4 »
Vie 15 Dic
19:00
Altglienicke
19:00
Meuselwitz
Vie 15 Dic
19:00 Aplazado
Neustrelitz
19:00
Budissa Bautzen
Segunda División Bélgica Grupo 2 »
Vie 15 Dic
20:30
OH Leuven
20:30
Lierse SK
Ligue CFA Grupo 2 »
Vie 15 Dic
19:30
Annecy
19:30
PSG II
Copa Arabian Gulf Emiratos »
Vie 15 Dic
13:50 Aplazado
Al Jazira
13:50
Hatta Dubai
Vie 15 Dic
13:55
Al Dhafra
13:55
Al Nasr Dubai
Vie 15 Dic
16:30
Al Ahli Dubai
16:30
Emirates Club
Clausura Paraguay »

Follow BeSoccer on Facebook