Serie A - Clausura Ecuador
Sab 09 Dic
Liga de Quito
6-3
Clan Juvenil
Barcelona
0-1
Macará
Delfin
3-0
Fuerza Amarilla
CD El Nacional
3-1
CS Emelec
Independiente
2-0
Universidad
Dom 10 Dic
Guayaquil City
0-1
Deportivo Cuenca
Team / Puntos
1 CS Emelec EME 45
2 CD El Nacional NAC 41
3 Macará MAC 37
4 Delfin DEL 37
5 Liga de Quito LIG 35
6 Independiente del Valle IVT 34
 
7 Barcelona Guayaquil BSC 32
8 Deportivo Cuenca CUE 32
9 Guayaquil City RIV 19
10 Universidad Católica UCE 17
11 Clan Juvenil CLA 17
12 Fuerza Amarilla FAM 12
Serie B - Ecuador
Mié 29 Nov
Colón FC
1-2
Gualaceo
Imbabura
6-3
Mushuc Runa
Manta
0-0
Santa Rita CDS
Olmedo Riobamba
1-0
LDU Loja
Jue 30 Nov
Aucas
1-0
América Quito
Técnico
4-3
LDU Portoviejo
Team / Puntos
1 Técnico Universitario TEC 79
2 Aucas AUC 78
3 Santa Rita CDS SSR 70
4 Olmedo Riobamba OLM 70
5 Mushuc Runa MUS 63
6 LDU Portoviejo LDU 63
 
7 Gualaceo GUA 62
8 LDU Loja LOJ 56
9 América Quito AME 52
10 Manta MAN 47
11 Imbabura IMB 47
12 Colón FC COL 33
Premier League »
Lun 18 Dic
21:00
Everton
21:00
Swansea City
Primera División »
Lun 18 Dic
21:00
Málaga
21:00
Real Betis
Liga Portuguesa »
Lun 18 Dic
20:00
Moreirense
20:00
Vitória Guimarães
Lun 18 Dic
22:00
Porto
22:00
Marítimo
Clausura Colombia - Play Offs »
Lun 18 Dic
01:00 finalizado
Santa Fe
2 - 2
Millonarios INFO
Liga Griega »
Lun 18 Dic
18:30
Levadiakos
18:30
Panionios
Liga Turca »
Lun 18 Dic
18:00
Goztepe
18:00
Konyaspor
Lun 18 Dic
18:00
Fenerbahçe
18:00
Karabukspor
Clausura Uruguay Grupo 3 »
Lun 18 Dic
00:00 finalizado
Sud América
(2)1-1(4)
El Tanque Sisley INFO
2. Liga »
Lun 18 Dic
20:30
FC St. Pauli
20:30
Bochum
Liga Rumana »
Ligue 2 »
Lun 18 Dic
20:45
Lens
20:45
Tours
Liga Polaca »
Serie C Grupo 1 »
Lun 18 Dic
20:45
Livorno
20:45
Piacenza
1. Lig »
Lun 18 Dic
16:00
Adanaspor
16:00
Istanbulspor AS
Non League Premier Grupo 3 »
Lun 18 Dic
20:45
Dorchester Town
20:45
Farnborough
Liga Israel »
Botola Pro »
Lun 18 Dic
16:00 Aplazado
Wydad Casablanca
16:00
Ittihad Tanger
Liga Chipre »
Lun 18 Dic
18:00
Alki Oroklini
18:00
Paphos
Liga Egipto »
Lun 18 Dic
16:00
Al Nasr
16:00
Al-Masry
Lun 18 Dic
18:30
El Dakhleya
18:30
ENPPI
3. Lig Grupo 3 »
Lun 18 Dic
11:00
Elazig
11:00
Kizilcabolukspor
Segunda Israel »
Liga Antigua y Barbuda »
Lun 18 Dic
Empire
-
Parham
Liga India »
Lun 18 Dic
09:30
Aizawl
09:30
Shillong Lajong
Lun 18 Dic
15:30
Minerva
15:30
Pailan Arrows
Liga Malta »
Lun 18 Dic
19:00
Gzira United
19:00
Lija
Liga Reservas Belga »
Copa Irán »
Tercera Israel Grupo 1 »

Follow BeSoccer on Facebook